Pořízení nemovitosti patří nepochybně k nejdůležitějším životním rozhodnutím každého z nás. Ať se nám to líbí nebo ne, tak je koupě domu, bytu či pozemku nejen o nabízené ceně, ale také o emocích, které mohou být velmi důležitou střelkou na vahách.

A právě emoční rozhodnutí není ani tak ovlivněno podrobným popisem nabízené nemovitosti, ale spíše kvalitou fotografií či profesionálním zpracováním prezentace nemovitosti. Mnohdy ovšem můžeme v inzerci, jak tištěné tak i na internetu, vidět nespočet neprofesionálně nafocených snímků, které místo toho, aby zájemce získaly, tak je spíše ztrácí. Tuto skutečnost nehodnotí negativně pouze kupující, ale také profesionálové, kteří se kvalitní prezentací nemovitostí zabývají. „Největší chybou je naprostá nepřipravenost nemovitostí k prodeji. Běžně se stává, že realitní makléř přijde, během několika málo minut udělá pár fotek (v některých případech mobilním telefonem) a ty hned umístí nad internet. Přitom vůbec nepřemýšlí nad tím, jak bude nemovitost působit na potenciální kupce. Stejně tak v Česku stále chybí úcta ke kupujícím, což vidíme právě na fotografiích, které nemovitosti prezentují.

V naší kanceláři RUBIKO, úvěry bydlení investice již dlouhou dobu věnujeme kvalitní prezentaci nemovitosti pozornost. Důraz klademe především na:

  • vyhotovení kvalitní fotodokumentace profi fotoaparátem
  • kvalitní zpracování fotografií v RK
  • zobrazení adekvátního počtu fotografií
  • velmi podrobný a vyčerpávající popis
  • Důležité je také připravit nemovitost na prohlídku. S tím souvisí úklid, úschovu přebytečných věcí a uvolnění přístupu do všech míst. S tím, jak nemovitost zatraktivnit Vám rádi poradíme.